•  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  26414134 - ۰۲۱

کی از دندون پزشک می ترسه؟!

این دفعه می خوام سراغ بچه های شجاع و حرف شنو برم و ازشون بپرسم آیا برای رفتن به مطب دندان پزشکی و معاینه و ترمیم دندون هاشون بهانه جویی می کنن و مامان و باباهاشون رو آزار می دن؟ اگه …

کی از دندون پزشک می ترسه؟!

 

این دفعه می خوام سراغ بچه های شجاع و حرف شنو برم و ازشون بپرسم آیا برای رفتن به مطب دندان پزشکی و معاینه و ترمیم دندون هاشون بهانه جویی می کنن و مامان و باباهاشون رو آزار میدن؟

اگه بچه ها، به فکر سلامتی خودشون باشن و به تمیزی و بهداشت دهان و دندون هاشون اهمیت بدن، هیچ وقت برای رفتن به مطب یا کلینیک های دندان پزشکی بهانه جویی نمی کنن.

بچه های خوب و مهربون بهتره بدونین که اگه دندون های کرم خورده و ترمیم نشده همراه با عفونت در دهان شما باقی بمونه، هم به بقیه دندان ها و هم به سلامت قلب لطمه می زنه و باعث پشیمونی شما میشه.

سپنتا ۶ سال داره و میگه: من از آمپول دندان پزشک می ترسم و دوست ندارم دندون هامو ترمیم کنم.

او اضافه میکنه: چند ماه پیش که دندون درد شدیدی گرفته بودم، به اصرار مامانم به دندان پزشکی رفتم ولی با دیدن آمپول بزرگ و ترسناک در دست خانم دکتر از روی صندلی بلند شدم و فرار کردم و تا چند روز از درد دندون کلافه شدم.

آوا ۷ ساله هم میگه: من هر شب به طور مرتب به کمک مامان یا بابام مسواک می زنم تا دندون هام سالم و تمیز باقی بمونن.

او ادامه میده: مامانم می گه شیر و فرآورده های اون برای سلامت دندون ها مفیده و من هم به توصیه مامانم روزی ۲ لیوان شیر می خورم و هر وقت که مامان صلاح بدونه هم برای معاینه دندون هام به دندان پزشک مراجعه می کنم.

ساغر ۸ ساله هم عنوان میکنه: پزشک ها و دندانپزشک ها، ما بچه ها رو خیلی دوست دارن و نمی خوان ما زود مریض بشیم و یا دندون هامون زود خراب بشه برای همین ما رو معاینه میکنن و ما رو از وضعیت بدن و دندون هامون آگاه می کنن.

فرشید ۹ساله هم می گه: دندونپزشکی خیلی ترس داره، تازه بعضی از بزرگ ترها هم از دندان پزشکی می ترسن.

او ادامه میده: چون من خیلی از رفتن به دندان پزشک ترس و واهمه دارم هیچ وقت شکلات و شیرینی نمی خورم و اگه یک وقتی هم خوراکی شیرینی خوردم، سریع مسواک می زنم تا دندون هام خراب و کرم خورده نشن.

نیوشا ۱۰ ساله هم میگه: وقتی کوچک تر بودم از رفتن به کلینیک دندان پزشکی نگران بودم و اضطراب شدیدی داشتم ولی یک دفعه که مامانم برای ترمیم دندون های خودش به دندان پزشکی رفت، من رو هم همراه خودش برد.

او ادامه میده: دندان پزشک مهربون من رو با بعضی از وسایل دندان پزشکی آشنا کرد و توضیح داد که همه این کارهایی رو که دندان پزشک انجام می ده واسه سلامتی و بهداشت دندون های خودمونه و اگه همین طور دندون هامون کرم خورده و خراب بمونن و درمان نشن، دهانمون بوی بد می گیره و به مریضی های مختلفی دچار می شیم.

نیوشا میگه: از اون موقع که دندان پزشک مهربون و مامان خوبم منو با مشکلات دندون های کرم خورده آشنا کردن، تصمیم گرفتم خودم به مامانم پیشنهاد مراجعه به دندان پزشک رو بدم چون هر چه زودتر به دندان پزشک مراجعه کنیم و از پوسیدگی دندون هامون زودتر با خبر بشیم، به نفعمونه و کمتر به دندون درد دچار می شیم.

خب بچه های دوست داشتنی و مهربون امیدوارم که با مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و پرهیز از خوردن شیرینی و شکلات زیاد و شکستن پسته و فندق با دندان و خوردن شیر و فرآورده های لبنی همیشه لبخندی زیبا با دندان های سفید و برفی داشته باشین و هر ۶ ماه هم به دندون پزشک مراجعه کنید تا شاد و سلامت باشین.

موارد مرتبط

فرم ورود

راه های تماس با فرامهد

سه راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی فرامهد وجود دارد .اولین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. دومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید .و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن فرامهد می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل فرامهد : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس فرامهد : 26414134-۰۲۱
آدرس سایت رسمی فرامهد : www.faramahd.ir