•  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  26414134 - ۰۲۱

القاء فرهنگی با امواج فرنگی

فرهنگ در هر جامعه مرز میان هنجار و ناهنجاری هاست. فرهنگ هر ملت از اوصول و عقایدشان دفاع می‏کند. فرهنگ در میان ملت ها همچون سیستم دفاعی بدن است که تمام تمرکز و دقتش بر حفظ ایمنی بدن انسان، می‏باشد. امروزه با آغاز قرن 21 میلادی به نظر می رسد با موج جدیدی از جریانات فکری و فرهنگی روبرو هستیم.

اصولا معنای واژه فرهنگ اینطور تعریف شده که باوری را در ذهن مردم یک جامعه می کارند و در مقطعی از زمان از ان مراقبت می کنند تا به محصولی تبدیل شود که قابل برداشت و استفاده باشد.

 مقصود از محصول همان رفتارهایی است که از افراد مختلف سر می زند. مسلما افرادی که در نحوه شکل گیری این رفتارها نقش موثری دارند عبارتند از والدین، مربیان مدرسه، دوستان و بالاخره رسانه ها.

مسلما مقصود این نوشتار از طرح مفهوم فرهنگ، اشاره به فرهنگ توده ای که به عموم مردم مربوط می شود، می باشد.

فرهنگ در هر جامعه مرز میان هنجار و ناهنجاری هاست. فرهنگ هر ملت از اوصول و عقایدشان دفاع می‏کند. فرهنگ در میان ملت ها همچون سیستم دفاعی بدن است که تمام تمرکز و دقتش بر حفظ ایمنی بدن انسان، می‏باشد.

امروزه با آغاز قرن 21 میلادی به نظر می رسد با موج جدیدی از جریانات فکری و فرهنگی روبرو هستیم.

 گویا اغلب تولیدات رسانه ای که در سطح بین المللی هستند، به نوعی به معرفی جنبشی اصرار دارند که نزدیکی زیادی به مفاهیم شیطان پرستی و شیطان دارد.

عبارت کلیدی شیطان پرستی به نوعی به بازگشت به تاریخ گذشته ی غرب اشاره دارد. چرا که دنیای غرب، اولین مرحله ی شروع تاریخ خویش را با عصر اسطوره ها آغاز کرده است.

همانطور که اغلب ما می دانیم اولین منبع مکتوب از تاریخ غرب، دو کتاب ادیسه و ایلیاد است که کتبی اسطوره ای می باشند.به نظر می رسد غربیها از ابتدا با خدایان عینی، ارتباط برقرار می کرده اند.

یا اینکه تصویری در ذهن خود از خدا ترسیم کرده و سپس او را پرستش می کردند. به این ترتیب است که امروز نیز بشر به نوعی، مجددا به عصر اسطوره پردازی بازگشته است.

این اسطوره ها ممکن است در عرصه سینما و در قالب آرلوند ظاهر شوند و یا در قالب هری پاتر وارد دنیای کودکانه شوند. بی تردید، خلق چنین شخصیت هایی با اهداف و برنامه ریزی های مشخص و در جهت توسعه تفکرات خاصی به مخاطبان صورت گرفته است.

آنچه مشخص است اینکه در این محصولات قرار است شیطان را به شکل فردی اسطوره ای، قدرتمند و شیک و دوست داشتنی معرفی کنند. فردی که منجی بشریت می‏شود و حیات آیندگان به رشادت او بر می گردد که این در واقع تنها کاری است که می توانند انجام دهند، جایگزینی باطل به جای حق در اذهان عمومی به نحوی نرم و آهسته آهسته تا مخاطب توان جبهه گیری در مقابل عقاید باطل را نداشته باشد.

اگر به خوراک فرزند دل بندتان اهمیت می دهید و مراقبش هستید تا خدایی نکرده آسیبی نبیند. لطفا و حتما مراقب خوراک فکری آینده سازان میهن عزیزمان هم باشید.

موارد مرتبط

فرم ورود

راه های تماس با فرامهد

سه راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی فرامهد وجود دارد .اولین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. دومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید .و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن فرامهد می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل فرامهد : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس فرامهد : 26414134-۰۲۱
آدرس سایت رسمی فرامهد : www.faramahd.ir