•  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  26414134 - ۰۲۱

ویژگی های یک مهدکودک استاندارد

والدین همواره باید شرایط و امکانات مهدکودکی که می خواهند کودک دلبند خود را در آن بگذارند، مدنظر داشته باشند. شرایط مهد کودکی که از لحاظ رشد برای نوباوگان و کودکان نوپا مناسب است،

اثربخشی مثبت یا منفی مهدکودک بر فرایند رشد کودک، متاثر از ویژگی­های مهدکودک است. پژوهش­ها همواره نشان می دهند که نوباوگان و کودکان خردسالی که به مهدکودک با کیفیت بد می روند، صرف نظر از اینکه از خانواده­های دارای جایگاه اجتماعی-اقتصادی متوسط یا پایین باشند، در آزمونهای که مهارت­های شناختی و اجتماعی را ارزیابی می­کنند، نمره پایینی می­گیرند. در مقابل، مهدکودک خوب می­تواند تاثیر منفی زندگی خانوادگی تحت استرس و فقرزده را کاهش دهد و مزایای بزرگ شدن در خانواده­ای که از لحاظ مالی مرفه است را حفظ کند. در واقع وارد شدن به مهدکودک خوب در دوره نوباوگی و نوپایی با قابلیت شناختی، هیجانی و اجتماعی در اواسط کودکی و نوجوانی ارتباط دارد.

والدین همواره باید شرایط و امکانات مهدکودکی که می خواهند کودک دلبند خود را در آن بگذارند، مدنظر داشته باشند. شرایط مهد کودکی که از لحاظ رشد برای نوباوگان و کودکان نوپا مناسب است، عبارتند از:

محیط فیزیکی مطلوب: در یک مهدکودک مناسب، محیط داخلی تمیز و در وضعیت خوب است. خوب نورپردازی شده و خوب تهویه می­شود. محل بازی حصارکشی شده در بیرون وجود دارد. وقتی همه بچه­ها حضور دارند محیط شلوغ به نظر نمی رسد.

اسباب بازی و تجهیزات کافی: در مهدکودک موردنظر ما، اسباب بازی برای کودکان و نوباوگان مناسب هستند و در قفسه­هایی که به راحتی در دسترس بچه قرار دارند چیده شده­اند. تخت بچه، نیمکت بچه و میزها و صندلی­های مخصوص کودک وجود دارد. تجهیزات بیرونی، اسباب بازی­های سواری کوچک، تاب و محوطه ماسه بازی را شامل می شوند.

نسبت مراقبت کننده-کودک رعایت شده است: در مهد کودک­ها استاندارد، نسبت مراقبت کننده-کودک برای نوباوگان از 1 به 3 و برای کودکان نوپا از 1 به 6 بیشتر نیست. اندازه گروه(تعداد بچه­ها در یک اتاق) از 6 نوباوه با 2 مراقبت کننده و 12 کودک نوپا با 2 مراقبت کننده بیشتر نیست.

فعالیت­های روزمره مفید: در یک مهدکودک مطلوب، برنامه روزانه اوقاتی را برای بازی فعال، بازی آرام، چرت زدن، غذای سبک و وعده­های غذا شامل میشود.این برنامه برای اینکه نیازهای فردی کودکان را تامین کند، انعطاف پذیر است نه خشک. جو صمیمانه و حمایت کننده است و کودکان هرگز بدون نظارت رها نمی­شوند.

تعامل بین بزرگسالان و کودکان وجود دارد: مراقبت کنندگان بی درنگ به نارحتی نوباوگان و کودکان نوپا پاسخ می­دهند، آنها را بغل می­کنند، برای آنها آواز می­خوانند، با آنها صحبت می­کنند و برای آنها کتاب می­خوانند.

صلاحیت­های مراقبت کننده تایید شده است: در واقع مراقبت کنندگان در زمینه رشد کودک، کمک های اولیه و ایمنی آموزش دیده­اند. همچنین مربیان این مراکز، دائماً آموزش­های جدید و لازم را می­بینند و با آخرین اطلاعات و یافته­ها در زمینه رشد کودک آشنا هستند

روابط با والدین وجود دارد: در یک مهدکودک مناسب، در هر زمان از والدین استقبال می­شود. مراقبت کنندگان مرتب با والدین درباره رفتار و رشد کودک صحبت می کنند.

گواهی کار و مجوز دارند: در واقع مهد کودک ها باید گواهی کار و مجوز داشته باشند. این مورد برای یک مهدکودک استاندارد، بدیهی به نظر می­رسد.

Related items

راه های تماس با ما

مطالب آموزنده

فرم ورود

راه های تماس با فرامهد

سه راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی فرامهد وجود دارد .اولین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. دومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید .و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن فرامهد می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل فرامهد : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
شماره تماس فرامهد : 26414134-۰۲۱
آدرس سایت رسمی فرامهد : www.faramahd.ir