•  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  26414134 - ۰۲۱

هشدارهایی دربارۀ آب

آب تقریباً بیش از هر چیز دیگری کودک را تهدید می‌کند. در میان عوامل رایج مرگ و میر مربوط به حوادث کودکان، غرق شدن دومین عامل فوت کودکان است.

طبق مطالعه ای در آمریکا علت مرگ و میر 30 درصد از جانباختگان کودک، در سال 2005، غرق‌شدگی بود.
اکثر این حوادث غم‌انگیز در استخرهای خانگی اتفاق می‌افتند. استخرها بسیار لذت‌بخش و در عین حال بسیار خطرناک هستند. اگر در خانۀ خود استخر دارید، نزدیک جایی که کودکتان پرسه می زند باشید یا اصلاً نگذارید کنار استخر برود، زیرا بالاخره حواستان پرت خواهد شد.
کسانی که در خانه استخر دارند، باید آن را برای کودک ایمن‌سازی کنند. وقتی با کودکتان کنار استخر هستید یا برای گردش کنار آب رفته اید، حتی یک لحظه چشم از او برندارید. (کودکان نوپا ظرف چند ثانیه غرق می‌شوند و مانند بزرگسالان دست و پا نمی زنند و فریاد نمی‌کشند).
اگر با هم داخل آب هستید، او را نزدیک خود نگه دارید و اگر در خانه‌تان استخر دارید، حواستان باشد که بچه‌ها هیچ گونه دسترسی به آن نداشته باشند. دلیل غرق شدن اکثر کودکان باز ماندن در حصار استخر به دلیل سهل‌انگاری بزرگسالان بوده است.
اما استخرها تنها خطری نیستند که او را تهدید می کنند. هر میزان از آب راکد از جمله استخرهای بادی، خطر خفگی را به همراه دارند. کودکان هیچ درکی از خطر ندارند و در صورتی که نا آگاهانه در آن بیافتند، نمی توانند از آن بیرون بیایند.
حتی سطلی که چند سانتیمتر آب دارد می تواند کشنده باشد، هر چند که غیر ممکن به نظر می‌رسد. کودکان نوپا بالا تنۀ سنگین و پایین تنۀ سبکی دارند (سر آن‌ها نسبتاً در مقایسه با بدنشان بزرگ است) و اگر با سر داخل سطل بیافتند، نمی توانند خودشان را راست کنند.
تیوپ‌ها و حلقه‌های بادی و اسباب‌بازی‌های مشابه لذت‌بخش هستند، اما وسایل ایمنی نیستند. حتی برخی از استخرها به دلیل اطمینان خاطر کاذبی که این وسایل به والدین و کودکان می‌دهند، استفاده از آن‌ها را ممنوع اعلام کرده‌اند. کودکانی که از این اسباب بازی‌ها استفاده می کنند باید تحت نظارت دائم والدین وظیفه‌شناس خود باشند.

موارد مرتبط

فرم ورود

راه های تماس با فرامهد

سه راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی فرامهد وجود دارد .اولین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. دومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید .و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن فرامهد می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل فرامهد : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس فرامهد : 26414134-۰۲۱
آدرس سایت رسمی فرامهد : www.faramahd.ir