•  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  26414134 - ۰۲۱

چگونه کودک خود را از شیر بگیرم؟

توجه داشته باشید که در ساعات شیردهی، شیر و آب میوه را با فنجان، جایگزین شیر خود کنید. در صورت مقاومت و عدم علاقه به فنجان، استفاده از شیشه اشکالی ندارد

پیش از اقدام، به چند نکتة ذیل توجه کنید :

1- از همزمانی با موقعیت های استرس آور و فشار روحی کودک (آموزش توالت رفتن، جداسازی برای خواب، تعویض خانه، ترس و ...) بپرهیزید.

2- از مسافرت و ترک کودک برای از شیر گرفتن بپرهیزید. این عمل فشار روحی را برای او در پی خواهد داشت.

3- از شیر گرفتن کودک، به معنای قطع ارتباط عاطفی مادر با فرزند نیست؛ بنابراین، رابطة عاطفی خود را با او قطع یا کم نکنید؛ بلکه بر میزان آن بیفزایید.

4- لازم است پدر نیز بر رابطة عاطفی اش با کودک بیفزاید تا خلا عاطفی ناشی از قطع شیر کودک را پر کند.

راهکار از شیر گرفتن

از مکان و زمانی معنوی (زیارتگاه، مسجد - روز تولد امامان (ع)) آغاز کنید. رو به قبله بنشینید و سورة مبارکة «یس» را تلاوت، و ثواب آن را به روح مقدس حضرت علی اصغر اما حسین (ع) هدیه کنید.

بهترین شیوه، شیوة تدریجی است. در ابتدا، وعدة 6 بعد از ظهر را حذف کنید. پس از 2 روز، وعدة 10 صبح را حذف کنید و این وضعیت را تا 1 تا 2 هفته ادامه دهید. پس از آن، وعدة 2 بعد از ظهر؛ 4 روز بعد، وعدة 1 شب، و 4 روز بعد وعدة 6 صبح را حذف کنید.

توجه داشته باشید که در ساعات شیردهی، شیر و آب میوه را با فنجان، جایگزین شیر خود کنید. در صورت مقاومت و عدم علاقه به فنجان، استفاده از شیشه اشکالی ندارد.

مناسب است در ساعات شیردهی، تا مدتی او را سرگرم کنید تا کمتر رنج ببرد.

در صورت اضطرار به از شیر گرفتن فوری، از خوردن مایعات بپرهیزید؛ سینه ها را محکم ببندید؛ روی ان ها کیسة یخ قرار دهید و با دست یا شیر دوش، شیر ان را بدوشید.

موارد مرتبط

فرم ورود

راه های تماس با فرامهد

سه راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی فرامهد وجود دارد .اولین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. دومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید .و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن فرامهد می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل فرامهد : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس فرامهد : 26414134-۰۲۱
آدرس سایت رسمی فرامهد : www.faramahd.ir