•  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  26414134 - ۰۲۱

تلویزیون، ایجاد کننده خلاقیت یا انفعال در کودک

شاید بتوان ادعا کرد چنانچه تلویزیون قادر باشد زمینه تصویرسازی ذهنی را برای کودکان مهیا کند و باعث تقویت این ویژگی در آنها شود گامی در جهت پرورش خلاقیت کودکان برداشته است.

تصویرسازی ذهنی یعنی استفاده از تمام حواس برای خلق یا بازآفرینی یک تجربه در ذهن و دیدن چنین تصویری با چشم ذهن . بر اساس تحقیقات و نظرات کارشناسان ، نمایش ، یک تصویر ذهنی هم از خود در ذهن برای آنها شودکه در افکار ، احساسات و رفتارهای آنها مؤثر است. در واقع این تصویر سازی در ذهن کودکان سبب شکوفایی و پرورش خلاقیت آنها می شود از این رو باید با ساخت برنامه های مناسب ضمن اینکه تصویر ذهنی درستی از تلویزیون به کودکان می دهیم به موازات آن تصویر درست و مناسبی از یک کودک بر اساس معیارهای فرهنگی  و ارزش های اسلامی و ایرانی به آنها انتقال دهیم. به رغم این عقیده معمول که تماشای تلویزیون کودکان را در انفعال قرار می دهد و قدرت خلاقیت آنها را کاهش می دهد شاید بتوان ادعا کرد چنانچه تلویزیون قادر باشد زمینه تصویرسازی ذهنی را برای کودکان مهیا کند و باعث تقویت این ویژگی در آنها شود گامی در جهت پرورش خلاقیت کودکان برداشته است که البته این امر نیاز به بررسی های علمی و بحث های کارشناسی از سوی برنامه سازان و روانشناسان است.

موارد مرتبط

فرم ورود

راه های تماس با فرامهد

سه راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی فرامهد وجود دارد .اولین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. دومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید .و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن فرامهد می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل فرامهد : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس فرامهد : 26414134-۰۲۱
آدرس سایت رسمی فرامهد : www.faramahd.ir