•  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  26414134 - ۰۲۱

نكاتی در مورد حمام كردن كودك نوپا

اولین و مهم ترین قانون این است: هرگز كودك نوپایتان را، حتی برای یك دقیقه، به حال خود تنها نگذارید. كودكان می‌توانند در كمتر از 2 سانتیمترآب غرق شوند.

حمام می تواند زمانی برای تفریح و شادی برای شما و كودك نوپای¬تان باشد. نكاتی را كه در زیر می آید به خاطر بسپارید تا برای كودكتان هیچ مشكلی پیش نیاید:
•    اولین و مهم ترین قانون این است: هرگز كودك نوپایتان را، حتی برای یك دقیقه، به حال خود تنها نگذارید. كودكان می‌توانند در كمتر از 2 سانتیمترآب غرق شوند. تمام وسایلی را كه برای حمام مورد نیاز است (صابون، حوله و غیره) از قبل آماده كنید. اگر زنگ در یا تلفن به صدا در آمد  و احساس كردید باید به آن پاسخ دهید، كودكتان را در حوله ای پیچیده و او را با خود ببرید.
•    كودك نوپای خود را در داخل وان یا طشتی كه هنوز به داخل آن آب می ریزد، قرار ندهید (دمای آب ممكن است تغییر كند یا آب خیلی عمیق شود).
•    وان حمام را ایمن كنید: وان های حمام بسیار لیز هستند، بنابراین وان خود را برای ایمنی بیشتر به كف پوش حمام (rubber bath mat) مجهز كنید. استفاده از پوششی نرم برای شیر آب میتواند كودكتان را از ضربات دردناك محافظت كند. هنچنین، مطمئن شوید كه درهایی كه از شیشه های متحرك كشویی ساخته شده اند، دارای شیشه های بی خطر باشند.
•    آب حمام را به اندازه مناسب گرم كنید (90 تا 100 درجه فارنهایت). نوزا یا كودكتان نسبت به شمامعمولا آب خنك تری را ترجیح دهند. 
•    وان را زیاد از آب پر نكنید؛ هیچ وقت برای كودكان نوپا و كودكان بزرگ تر سطح آب نباید بالاتر از كمرشان برود.
•    برای كودكانی كه می توانند بنشینند، استفاده از  درپوشِ راه آب در كف حمام یا وان ممكن است كار شما را راحت تر كند اما این كار نباید به شما احساس امنیت كاذب بدهد چرا كه هیچ چیزی نمی تواند جایگزین مواظبت لحظه به لحظه شما از كودكتان شود. 
•    به كودكتان یاد دهید كه در وان بنشیند نه اینكه بایستد.
•    صابون، شامپو و حمام كف می تواند پوست كودكتان را خشك كند و حتی موجب شود كه جوش بزند بنابراین هر چه كمتر از آنها استفاده كنید. این مواد همچنین ممكن است موجب سوزش در مجاری ادراری شوند كه به نوبه خود ممكن است خطر عفونت در مجاری ادراری را افزایش دهد. به منظور اجتناب از ماندن فرزندتان به مدت طولانی در آب پر از كف صابون كه برایش سوزناك است، زمان بازی را در اول حمام قرار  دهید و صابون و شامپو را برای آخر كار بگذارید. 
•    آبگرم كن خود را بر روی 120 درجه فارنهایت قرار دهید. كودك در صورتی كه در آبی با دمای 150 درجه فارنهایت قرار بگیرد، تنها در عرض دو ثانیه به سوختگی درجه 3 دچار می شود و اگر دمای آب 140 درجه فارنهایت باشد 5 ثانیه برای این نوع سوختگی كافی است.
•    به فرزندتان اجازه ندهید به شیر آب دست بزند. حتی اگر در این سن نتواند شیر آب را باز و بسته كند، ممكن است بالاخره به انجام این كار موفق شود و صدماتی جدی به خود واردكند (بهتر است كودكتان را طوری در وان قرار دهید كه پشتش به شیر آب باشد).  

 
 

فرم ورود

راه های تماس با فرامهد

سه راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی فرامهد وجود دارد .اولین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. دومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید .و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن فرامهد می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل فرامهد : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس فرامهد : 26414134-۰۲۱
آدرس سایت رسمی فرامهد : www.faramahd.ir